21.12.2012 aneb "Svět je celý naruby, komu dáme do huby?"

3. listopadu 2011 v 21:21 | Janinka |  Myšlenkovo-pochodová
Díky neúprosně se blížícímu konci Mayského kalendáře se poslední dobou začaly šířit z médií tuny zaručených a pravdivých zpráv o konci světa. Kamkoliv nakouknu, tam na mě vybafne ultramegakatastrofa, vražedná kometa nebo šikující se UFO. Kdo se ale v té záplavě tak rozporuplných informací má vyznat? Vy by jste byli moudří z poznatků, které se ke mně během pár měsíců dostaly?

Úplně první informace, kterou jsem zaregistrovala a která by mohla mít co dočinění s koncem světa, souvisela s kometou Elenin. Srazí se se Zemí, zvedne ohromnou vlnu tsunami a my se utopíme. Nedlouho poté se však vyrojily informace, že když k nám tahle milá Elenin přiletí na návštěvu, ohromným horkem se voda vypaří a svět sice bude zaplaven, ale lávou, která se vyřine z nitra Země. Super, takže se neutopíme, ale usmažíme.


Když už se začnu smiřovat s krutou smrtí, zjistím, že tahle kometa je spíše kometkou, protože ani zdaleka není tak obrovská, jak šířily poplašné zprávy. Její jádro je "tak malé", že by náraz sice způsobil poškození Země, ale to by bylo maximálně v rámci kontinentu, nikoliv celého světa. K tomu všemu má kometa takovou hustotu a gravitaci, že Země rozhodně nemůže být jejím cílem a tak skončí nejspíše připláclá k Jupiteru či Marsu.
Chudinka, ani ten Mars a Jupiter jí nebude dopřán, ona se totiž cestou rozpadla...
Ááá, oprava, tak ona se nerozpadla! Je to jenom dezinformační kampaň, která má za úkol pozorovatelům a obdivovatelům této komety utlumit jejich nadšení. Kromě toho se NASA rozhodla zatrhnout případným zvědavcům pokochání se s kometou v programu Google Sky. Tam se vám totiž místo kometky objeví oblast jakoby vyříznutá a zamalovaná pěkným černým obdélníkem. Proč? Protože kometka má kolem sebe jakýsi čtyřstěnný energetický štít, což je neklamnou známkou toho, že Elenin je umělého a mimozemského původu a tento štít pravděpodobně chrání v něm hluboko ukrytou vesmírnou loď.

Týjo. Už se mi to začíná rýsovat. Vypadá to, že konec světa budou mít v rukou (jestli ovšem nějaké mají) mimozemšťané. Mimochodem, nějak nechápu, pokud tu mezi námi jsou, proč nás už dávno nevyhubili. Asi k tomu mají své prazvláštní důvody, které já nepochopím, protože osobně zastávám názor, že si stejně nic jiného nezasloužíme. Ale oni tu musí někde být! Na Youtube je přeci spousta videí, která ukazují pravé nefalšované mimozemšťany (třeba tady a tady). A je naprosto obyklé, že z tak přísně střežené oblasti, jako je Area 51, uniknou tak citlivé informace, jako je telepatický rozhovor mimozemšťana s ostatními v místnosti. Nebo ne?

Zapomeňte na řádky nahoře. Mimozemské bytosti neexistují, pořád je tu totiž ten šťoura Albert Einstein a jeho teorie relativity. Nic nemůže být rychlejší, než světlo, takže jak by se sem asi z takové dálky dostali? I když... třeba jsou docela blízko, i astronauté, co byli ve vesmíru, potvrzují přitomnost mrakodrapů a mimozemský život na odvrácené straně Měsíce. K tomu si připočtěte 200 000 zpozorovaných neidentifikovatelných létajících objektů ročně. Někdy jsou to světla ozařující celou oblohu a někdy světla, co spolu jen tak laškují. Houby UFO. Už to vypadá, že to jsou nejspíše fórky agentur specializujících se na světelnou reklamu. UFOuny, kteří jsou PŘEKVAPIVĚ téměř vždy vysocí a stavění jako lidská anorektická vychrtlina s tykví naraženou na hlavě, tedy jako adepty na způsobení konce světa škrtám.

Hmmm, tak proč NASA staví v Nebrasce u Bassettu ohromný komplex bunkrů pro tisíce lidí? Že by pro vyvolenou elitu? Když se tam dostali reprotéři CNN, byli zatčení a obviněni z ohrožení národní bezpečnosti. Po propuštění tvrdili, že si vše o tomto komplexu v dříve vysílané reportáži vymysleli. Nikdo nic neviděl, nikdo nic neslyšel, nic neexistuje.
Taky by mě zajímalo, proč americká firma FEME vyrábí do zásoby tisíce plastových rakví. Třeba to souvisí s tím, že se šušká, že tajná vláda světa Shadow government (asi nebude tak tajná, když se o ní ví) plánuje radikálně zredukovat světové přelidnění. Prý už začali. 11. září 2001.

Ale to jsem trochu odbočila. Pořád je tu ten Mayský kalendář. Ti, co okolo něj spustili ten humbuk, to pěkně zmatlali. Konec světa nemá být 21.12.2012, ale měl být už letos, 28. října. Tato nesrovnalost prý byla způsobena nedůsledností a tím, že náš kalendář byl několikrát posunut či co a tak vznikl tento rozdíl. Ou, chyba Matrixu. Máme pár dní po 28. říjnu a já si píši vesele svůj pošahaný článek.
Zpět k Mayům. Jejich potomci se čertí, jsou velmi rozhořčeni z toho, jak se jejich kulturní dědictví zneužívá k masové hysterii. Podle nich jde jen o konec jednoho světového cyklu, po kterém má následovat nová světová éra, nikoliv však záhuba lidstva. To má pokračovat ve svém bytí dál, ovšem jiným způsobem. To mě děsí.
Ale abych neskončila jako depresivní pesimista, přidávám pro obveselení čtenářstva minivýjev z doby Mayů...

Jak to prý ve skutečnosti bylo s Mayským kalendářem...

"Ty, Carlosi, průšvih! Došly mi destičky, už to nemám kam psát, ten kalendář se mi tam vejde jen do 21.12.2012..."
"No, Alejandro, tak to asi bude mít za pár tisíc let někdo pořádně stažený svěrač!" Smějící se

Jestli jste z mého zmatlaného článku poznali, co je pravda a co ne, tak jste nejspíš... Ilumináti?
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Madrak Madrak | Web | 3. listopadu 2011 v 22:06 | Reagovat

Dobrý článek. Pravdivý a celkem jsem se u toho pobavil. Jasně, oni čekají, že Mayové budou psát ten kalendář do nekonečna... musí snad někde končit ne? A taky si říkám, že jistli mám ty neustálé konce světa brát vážně dopadl bych špatně. To víš, konec světa bych oslavil, takže bych se vždycky probudil den po údajném konci světa, měl bych kocovinu byl bych neznámo kde, bez peneženky a dokladů. To by to vypadalo! Proto radši budu fungovat normálně dál.

2 halfpasteleven halfpasteleven | Web | 3. listopadu 2011 v 22:08 | Reagovat

krásně napsané :)

3 Malkiel Malkiel | Web | 3. listopadu 2011 v 22:22 | Reagovat

Ten závěr článku je podle mého názoru nejpravdivější verzí. ;-) :D  Jen se ti dva Mayové asi tenkrát nejmenovali Carlos a Alejandro. ;-)

4 signoraa signoraa | Web | 3. listopadu 2011 v 22:57 | Reagovat

Báječně napsaný článek. Hodně lidí Mayskému proroctví však věří a jsou přesvědčeni, že konec světa nastane.
Já se kdysi věnovala starým proroctvím a v mnoha z nich byl konec světa také popsán. Je to už dávno, ale utkvělo mi v hlavě toto, už ani nevím ze kterého proroctví to bylo - "až nebude na zemi bílých míst, až muži nebudou k rozeznání od žen, tento svět skončí...". Ono to bylo delší, ovšem když se nad tím zamyslím, tak naše země je probádaná téměř celá a mnohdy přemýšlím, zda člověk kterého vidím je kluk nebo holka. :-D A svět se točí dál.
Abych to shrnula, soouhlasím s tím, že Mayům došly destičky. :-D

5 EN EN | Web | 4. listopadu 2011 v 9:30 | Reagovat

Inu, jedna věc je hltat články a zprávy z televize, bez toho aniž bych se nad tím zamyslela a snažila se vlastní silou přijít na to jak to je, zdroje se totiž různí. Jak se říká: "Důvěřuj, ale prověřuj". Osobně si vše, co mne zajímá a dostane se ke mně ověřuji, nevěřím ničemu dokud si to prostě neověřim. Sama za sebe říkám, že s rokem 2012 konec světa nepřijde, osobně se děsím oné rádoby transformace lásky, o které se šíří zvěsti, šíří je jak jinak lidé, ale kteří, to je ta správná otázka, této společnosti se vyhýbám a mám pro to své důvody, pro mne není věrohodná. Šíří tu svoji lásku, ale za rohem šíří zášť, zlobu a faleš. Mohla bych se rozepsat víc, ale nemám chuť.

6 Janinka Janinka | Web | 4. listopadu 2011 v 10:37 | Reagovat

[1]: Děkuji, on tenhle článek měl jediný úkol, a tím bylo čtenáře pobavit. Tak nějak jim vysvětlit, že ne vše, co se píše a řekne, je pravdou. Jak rád říkává jeden politik - v médiích je pravdivé akorát datum :D.

[2]: Děkuji :-).

[3]: Já vím, že se nejmenovali Carlos a Alejandro. Jenže mě ten článek tak vysosal, že jsem neměla nejmenší chuť se pídit po tom, jak složit jejich jména ze jmen matek, otců a zvířátek. Takže to jsou prostě Kája a Saša :-D.

[4]: Zajímavé proroctví. Až nebude na zemi bílých míst může ale také znamenat, že roztají ledovce. A že to s nimi vypadá sakra bledě...

[5]: Jsme na tom stejně, viz. moje reakce na první komentář. Osobně si myslím, že příští rok žádný konec světa nebude, kazit vánoční pohodu si opravdu nenechám :-).

7 Antarra Antarra | E-mail | Web | 4. listopadu 2011 v 16:21 | Reagovat

Takhle..někde (někdy) ten kalendář končit musí..v mobilech ho máte většinou do roku 2100. Kalendáře na jeden rok jsou evidentně vymoženosti naší civilizace :-D

8 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 4. listopadu 2011 v 18:17 | Reagovat

Já si své kalendáře vyrábím sám.
Mám tak mnoho záminek ku slavení.

9 Lucerna Lucerna | Web | 4. listopadu 2011 v 19:24 | Reagovat

taak, o tom mayskom kalendari mam tiez clanok, uz davno (asi rok) v rubrike zo sveta. Ano, ano ma to signalizovat nieco nove, zmenu :-D aj ty mas ten pocit ze to bude kopec "srandy"?
Mas zle iformacie.. ma to byt hviezdny ukaz v podobe kriza (plus vydiet mliecna draha) ta kometa je az okolo roku 2030, ked je naplanovany dalsi konec svet :-D koncov sveta nie je nikdy dost :D
vies co ti na to poviem ja? je to umelo vyvolana panika, ktora je preto aby sa ludia laksie ovladali a nenurali nahodu v nejakych nevhodnych veciach ;-)
Noo, to redukovanie ludstva je dost huste a nieco na tom je pretoze niektore tie viri ze vraj boli umelo vytvorene, ale mozno maju vymyslenu aj nejaku rychlejsiu metodu.. nechajme sa prekvapit :-D tie rakve su blbost ak budu cistit vo velkom tak ti nedaju rakvu ale sup do masoveho hrobu, to da kazdemu logiku len americkym obcanom nie.. a mozno to bude/ ak bude navyse az o sto/vky rokov - tak ziadny stres!! :-P
zvlastne je, ze presne o tom istom sa zmienuje aj biblia.. tak snad to nebude tak skoro, pretoze tam je aj napisane ze zivy budu zavidiet mrtvym a to sa mi sice zda fer, ale nie lakave 8-O
konec slohu, chcem zan jednicku :D

10 Vendy Vendy | Web | 5. listopadu 2011 v 13:03 | Reagovat

Nevím jestli jsem iluminát :-D, ale u tvého článku jsem se dobře pobavila, ale i zjistila nějaké věci, které jsem vůbec nevěděla...(nevím nakolik jsou pravdivé).Osobně si myslím, že si konec světa jen zasloužíme, i když ne všichni - jenže, kdo rozhodne o tom, kdo si konec zaslouží a kdo ne? Samozřejmě by mi bylo líto dětí, pokud by je to postihlo, ale na druhou stranu, cynicky řečeno, z malých roztomilých dětí vyrostou cyničtí hajzlové typu páně Kalouska,a spol. Neboť i tento neumětel ve svém oboru, dosazený tam bůhvíkým, byl kdysi roztomilé dítě. Neuvěřitelné.
Ale to jsem odbočila, možná blbě... tvůj článek je rozhodně skvělý, dobře se čte, máš dobré nápady a umíš fakt dobře psát. Máš správný odstup, správný nadhled i správný smysl pro humor... :-D

11 Janinka Janinka | Web | 5. listopadu 2011 v 19:52 | Reagovat

[7]: Tak jsem se koukala na ten svůj šuntík mobilní a kalendář mi končí 31. prosince 2069. Divný datum :D.

[8]: Taky dobře, jen to nepřehánět s pitím :-).

[9]: Máš za jedničku ?.D. Světelný kříž? O tom tedy slyším poprvé, ale je fakt, že ten humbuk okolo jsem začala registrovat až pár měsíců zpátky...
S těmi rakvemi mi to příjde také jako blbost, kdyby něco, igelitové pytle to jistí, možná ani ty ne... :-x

[10]: Děkuji za pochvalu, jsem ráda, že se článek líbil :-). Kdyby to tak šlo protřídit ty dobré a zlé, jenže to je dost těžký, já jsem třeba pro někoho zrovna ta špatná a přitom jsem andílek sám :-D.

12 Le fille Ash Le fille Ash | E-mail | Web | 6. listopadu 2011 v 1:44 | Reagovat

Skvělý článek! Pobavila jsem se a musím říci, že po té záplavě deprimujících článků na novinkách.cz a podobných serverech bylo tohle velmi příjemné osvěžení, děkuji ti za něj!! :) Myslím, že jsi to vše vystihla úplně přesně...
Já neříkám, že mě všechny ty poplašné zprávy někdy nevyvedou z míry, přiznám se, že ano... ale zase si říkám: "Co přijde, přijde. A co se stát má, tak se stane." A víc to neřeším. ;)

13 Ebolin Ebolin | Web | 6. listopadu 2011 v 13:48 | Reagovat

Abych pravdu řekla, já vůbec nevím, jestli tomu mám věřit...stejně jednou všichni umřou, ale jestli se nedožiju své kariéry a svého notebooku, tak se asi zblázním ;-)

14 Janinka Janinka | Web | 7. listopadu 2011 v 10:33 | Reagovat

[12]: Děkuji, jsem ráda, že tě článek pobavil, taky to bylo účelem :-D. Jinak mám podobný názor - co bude, bude, já s tím stejně nic neudělám...

[13]: Jestli se toho nedožiješ, tak se z toho nezblázníš, páč ti to už pak bude jedno :D.

15 Mniška Mniška | Web | 7. listopadu 2011 v 11:22 | Reagovat

Tak to je úžasné! Tvoje myšlenkové pochody jsou nenahraditelné :) shrnula jsi vše od mimozemšťánků po kalendář. Ani ten dodatek tam být nemusel, protože jsem se královsky bavila celou dobu. Zkrátka a jistě, předpověď na konec světa byl jen odrhovaný bambulosmysl.

16 lucka345 lucka345 | Web | 9. listopadu 2011 v 21:19 | Reagovat

A co takhle:
"Carlosi, neříkej mi, že zase od rána bušíš do těch destiček!? Jakej už tam máš proboha datum?"
"21.12.2012"
"Teda ty seš úplnej mag.r! Koho zajímá takový datum? Ihned zahoď to kladivo a jdi dělat něco pořádnýho! Koukej okopat brambory, zalít kukuřici a taky ubalit malýmu alespoň nějaký doutníček!"

17 Janinka Janinka | Web | 11. listopadu 2011 v 21:38 | Reagovat

[15]: Děkuji pěkně :D!

[16]: Ale to taky není vůbec špatný! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama