Duben 2014

Beránek

19. dubna 2014 v 19:48 | Janinka |  Vaření s dětmi a pro děti
Patálie s beránkem, kterého jsem díky vlastní blbosti minulý rok pekla bez formy (pamatujete?), se mi tak vryly do zbývajících šedých buňek, že jsem se letos rozhodla žádnou další neobětovat a formu na berana jsem si pořídila už v únoru.
Výtečné vyzkoušené těsto z minulého roku jsem nadšeně nalila do formy, která se mi sice zdála trochu větší k množství těsta, kterým jsem jí naplnila, nicméně poučená, že beránkovi stejně vždycky "vytečou zádíčka", jsem jí šoupla do trouby. A sledovala skrz sklo, jak beran utěšeně kyne... Sakra, proč mu rostou jenom záda, proč ne i hlava? Ano, tušíte správně, po loňském beránkovi (alias bišonkovi ve tvaru boty s tisícem včelích bodnutí) máme i letos postiženého beránka. Ona mu totiž nevyrostla při pečení hlava tak, jak by měla, těsto tedy nedosáhlo až k uchu ve formě a tak na mně po vyklopení zíral beran bez ucha...


Trochu jsme mu tedy opravili fasádu - já ho dozdobila svými připravenými čokoládovými ozdobami a děti na něj namatlaly lentilky. O tom, jak na sebe, na stůl a na podlahu namatlali i čokoládovou polevu raději psát nebudu, při vzpomínkách na úklid mám stále tiky v oku.


Brána do dimenze X a jiné sprejeřinky

8. dubna 2014 v 11:21 | Janinka |  Blejskavá
Nesnáším, když mě někdo do něčeho nutí a když mi podsouvá, jak se (ne)chovat nebo co (ne)dělat. Expertů v reálném i virtuálním světě je na tohle spousta a seznam činností by vydal na malou brožurku. Od nedělního odpoledne se k nim zařadily i "procházky" s mou mámou. Během této tyranie jsem učinila několik poznatků, které si rozhodně v zájmu zachování duševního i fyzického zdraví musím zapamatovat...

Poznatek č. 1
Máte-li plán, že půjdete na hřiště, držte se ho.

Poznatek č. 2
Řekne-li vám vaše dítě, že půjdete na hřiště k přehradě, které je vaší původní vizi na hony vzdálené, neposlouchejte ho!

Poznatek č. 3
Rázně odmítněte svojí matku, pokud vás na vydupané hřiště u přehrady bude chtít dovést jinou stranou, než tou, kterou by jste šli normálně. Výsledné kilometry i terén se pak budou enormě lišit od vašich představ.

Poznatek č. 4
Zbystřete, vysloví-li vaše matka slovo "procházka". V tomto případě se totiž nebude jednat o procházku, ale o týrání.

Jediným světlým bodem, na který jsem při "procházce" narazila, byly tyto sprejeřinky. Nicméně ani ty nedokázaly potlačit mojí averzi k jakýmkoliv budoucím rádobyprocházkám. Jsem si zcela jistá, že bude-li pro příště hrozit návštěva maminky v pěkném počasí, zcela jistě mě bude něco nesnesitelně bolet Smějící se.