Srpen 2014

Paranoia a obludné bludy...

22. srpna 2014 v 18:47 | Janinka |  Tchýněstory
...nejsou výsledkem kudy z nudy, aneb vy(b)lejvání srdíčka a mozkovny počtvrté.

Můj milý polovičák se řídil radou z magistrátu a nehodil záležitost se sektářským táborem, bláznivou babičkou a jejími dalšími šílenými výmysly za hlavu. Na oddělení sociálně právní ochrany dětí si po zdlouhavých byrokratických nesmyslech a pravidlech pořídil a zaplatil kopii celého spisu, kde bylo zaneseno každé vyřčené či napsané slovo mé tchýně.
Po přečtení toho všeho se mi chtělo zvracet, pumpa mi bušila nad rámec své kapacity a chvíli jsem se skutečně obávala, že to holka nerozchodí. Útržky ze spisu se mi dlouho honily, a vlastně stále ještě honí, v mojí mozkovně. V zápisech se často opakovalo, že babička "se opět rozhovořila o širší rodině" nebo "se opět zaměřila na rodiče nezletilého". Téměř ve všech případech z jejích slov vyznívala snaha nás, rodiče, nějak pomluvit, poškodit či ponížit. Bylo to zlé. A bylo to bolavé.

Tvoření s dětmi - Podtácky z kamínků

19. srpna 2014 v 12:56 | Janinka |  Tvoření - s dětmi
Už jsem tu kdysi psala, že když nemám mozkovnu v pohodě, jako lék mi většinou poslouží všelijaké patlání a tvoření. Díky nejnovějšímu tvořícímu počinu - podtáckům z kamínků - se tak moje mozkovna dostala ze stavu absolutního k.o. do stavu zdravého nasrání. A to je, vzhledem k okolnostem, docela cajk.

Z těchto dílek mám ohromnou radost a to hlavně proto, že to se mnou není zase až tak špatný, když se mi v hlavě ještě pořád, byť zřídka, líhnou takhle ženiální nápady Smějící se.


Není kravín jako KRAVÍN

10. srpna 2014 v 13:52 | Janinka |  Blejskavá
Při letním toulání jsme v Bedřichově narazili na budovu, kterou si prostě nemůžu nechat jenom pro sebe a svůj archiv Usmívající se.
Z počátku, z dálky, vykukovalo zpoza kopce obyčejné hospodářské stavení s nápisem KRAVÍN, jen bylo možná trochu víc barevnější, než bývá zvykem. Při bližším ohledání se ale budova rázem změnila na neobyčejnou. Kravín ve skutečnosti nebyl kravínem, nýbrž bufetem, který ale vlastně nebyl ani bufetem, páč byl pěkně zarostlej a na prodej...


A vůbec nám nevadilo, že jsme neviděli krávy ani kravín, to bylo totiž dostatečně vykompenzováno skotem kresleným. Ty krávy mě vážně dostaly... Smějící se


Další várka sprejeřinek

6. srpna 2014 v 16:59 | Janinka |  Blejskavá
Při courání městem a svým archivem se mi podařilo ulovit pár povedených či zapomenutých sprejeřinek, které mohou směle konkurovat Bráně do dimenze X Usmívající se.

PF...


Zneužívání hypnózou a další obludnosti

3. srpna 2014 v 13:36 | Janinka |  Tchýněstory
Táborová šou pokračuje, asi budu brzy potřebovat odbornou pomoc aneb vy(b)lejvání srdíčka i mozkovny potřetí.

Další šílený výplod mé tchýně tedy spatřil světlo světa. Pro další vývoj této situace se jen čekalo, až se vrátí naše dítko z tábora, protože nás na magistrátu čekal společný "výslech". A tam už jsme jen znechuceně poslouchali a vysvětlovali...

Dle informací, kterými nás paní z úřadu zásobila, započala tchýně svojí záchrannou akci u státní zástupkyně. Ta jí na její historku buď skočila, protože to byla známá jejího přítele, nebo se jí chtěla zbavit a tak jí odeslala na oddělení sociálně právní ochrany dětí. Paní z odboru se původně touto záležitostí nechtěly vůbec zabývat, nicméně tchýně trvala na tom, že má ohlašovací povinnost, že toho chce využít, že už má sepsanou stížnost a že hodlá, mimo jiné, podat trestní oznámení. To jí naštěstí dámy rozmluvily a když se rozpovídala, nevěřícně na ní zíraly. Skutečně sekta?