Březen 2018

Na zeleno-žluté vlně

30. března 2018 v 10:23 | Janinka |  Tvoření - velikonoční
V hlavní roli dva opelichaní oškubánci s mimoňským roztomilým výrazem, kteří se rodili z nouze a v ukrutných bolestech mých šedých buněk. A přesto (nebo právě proto) je prostě miluju! Usmívající se
V rolích vedlejších: polystyren, stuhy, korálky, dřevěné výlisky, kuličkový tentononc na drátku, plastová očka, kus klacku, pěnová guma, vlna. A tuna lepidla.

Krásné svátky velikonoční přeje Janinka a její kámoši Usmívající se.


Korálkové velikonoční vajíčko - návod

23. března 2018 v 8:56 | Janinka |  Tvoření - velikonoční
V minulém článku jsem vám ukázala velice netradiční velikonoční vajíčka. Pro případné zájemce a milovníky korálků přidávám i návod Usmívající se.

Na výrobu budete potřebovat:

- plastové vajíčko podobné velikosti, jako je vejce slepičí
- korálky - použila jsem malý český rokajl velikosti 11, pro efekt je dobré mít v zásobě alespoň tři až čtyři barvy
- pevnou nit - osvědčila se mi bílá nylonová nit značky Nymo
- tenkou jehlu s ještě tenčím ouškem - dobře mi posloužila jehla 10 cm dlouhá, kterou jsem zabořila do směsi korálků, kdy se mi jich samo navléklo hned několik najednou
- nůžky
- lepidlo - ještě docela nedávno jsem nedala dopustit na Herkules, nyní jsem si zamilovala fešáka jménem Pritt, viz. obrázek níže
- nějaké udělátko, na kterém hotové vajíčko pověsíte, aby řádně zaschlo - třeba háček nebo kancelářská sponka


A pak ještě trpělivost, protože první věc, kterou je na vajíčko potřeba udělat, je navléknout dlouhého korálkového hada. Ten by měl měřit cca 5-5,5 metrů (podle velikosti vajíčka) a jen pro zajímavost - počet korálků na něm se pohybuje mezi 3500-4000. Zní to děsivě, ale se správnou jehlou to dáte za hodinku. Nebo dvě, když u toho koukáte Rangera Smějící se. A jak tedy na to?

Korálkové velikonoční vajíčko

18. března 2018 v 16:32 | Janinka |  Tvoření - velikonoční
To překrásné blyštivé korálkové velikonoční vajíčko na mě vykouklo před pár lety z hlubin internetu. Protože však bylo korálky obháčkované (zní to divně a ještě divněji se to vyrábí) a mě se ta metoda ani trochu nezamlouvala, nápad jsem po pár pokusech najít srozumitelný návod zavrhla. Jenže vajíčko si v mé hlavě žilo svým vlastním životem. Každý rok v čas předvelikonoční se ozvalo a prudilo tak dlouho, až jsem letos dospěla k názoru, že pokud s tím něco neudělám, bude mojí mozkovnu otravovat i rok příští. Trochu (hodně moc) jsem původní háčkovaný nápad pozměnila a vajíčko bylo na světě. A aby mu nebylo smutno, udělala jsem mu ještě vejcosourozence Usmívající se.

Sice nejsou úplně taková, jak jsem si je představovala, ale svůj účel tohle tvoření splnilo - vejce v hlavě přestalo dělat neplechu a já si mohu v neviditelném notýsku směle odškrtnout jeden letitý rest Usmívající se.


Jarní tání

11. března 2018 v 17:32 | Janinka |  Blejskavá
Zatímco vztahy ve společnosti jsou dlouhodobě na bodu mrazu, roztržka stíhá roztržku a jejich aktéři pukají vzteky, protože poměřování pindíků nemá jednoznačného vítěze, u nás tají a pukají jen ledy. No a když u nás tají ledy a sníh a jako bonus nám k tomu nádherně hřeje sluníčko, které nás takhle obdařilo naposledy před půl rokem, všichni jsme z toho naměkko a jsme tak nějak vlídnější a usměvavější. Než šlápneme do čerstvě odkrytého psího h...a.

Tak snad raději zpět k tomu ledu Usmívající se.


Surfující dinosaurus aneb další várka Matějovin

8. března 2018 v 12:45 | Janinka |  Dětskýma očima
Po dlouhé době se mi podařilo nastřádat pár špeků a špíčků do rubriky Dětskýma očima. Další várka Matějovin je tedy tady, pro případné nadšence je celá jeho dosavadní "kariéra" k nahlédnutí v galerii ZDE Usmívající se.

Surfující dinosaurus