Tvoření - jarní

Falešný patchwork - věnec, návod podruhé

22. ledna 2014 v 10:07 | Janinka
To jsem to zase vymňoukla, když jsem se v minulém článku prsila svým zimním věncem a ještě k tomu machrovala, že ani u nás, na horách, není po sněhu ani památky. Zřejmě kombinace obojího způsobila, že další den začalo chumelit a pro jistotu stále ještě nepřestalo. A kdyby jenom chumelilo, ono ještě chumelí tím nejhnusnějším způsobem! Ne, že by jiné druhy chumelenic a vánic byly kdovíjaký zážitek, ale tenhle pichlavý fujtajbl, který se dostane úplně všude, to je k vzteku, obzvláště, když mi byly povoleny vycházky a já konečně můžu ven. No tak to by stačilo, utlumíme vášně a jdeme zimě čelit dalším výtvorem, tentokrát laděným více do jara, možná i léta. Ale to bych asi už chtěla moc Smějící se. A protože byla po návodu z více stran sháňka, jsem tu i s ním Usmívající se.

Slunečnicový...

A jak si ho vyrobit? Velmi jednoduše a hlavně, o dost rychleji, než věnec klasický.

Kusudama - větvička, návod

28. srpna 2013 v 17:46 | Janinka
V minulém článku jsem vám ukazovala svůj nejnovější počin - v pořadí již druhou větvičku s kvítky tvořenými technikou kusudama (na tu první můžete kouknout TADY). Pravda, okvětních plátků mají moje kytičky šest místo pěti, ale (a už jsem to tu kdysi psala) mně se to tak prostě líbí víc. Taky je pravda, že se v originále ta kvítka lepí k sobě do jakési koule, ale já jsem prostě diletant Smějící se, co se téměř nikdy nedrží přesných návodů a vymýšlí si nové variace a možnosti použití. A tak vznikla větvička a já vám přináším návod, jak si něco podobného vyrobit...

Kusudama - větvička

26. srpna 2013 v 19:57 | Janinka
Když jsem nervóza, tvořím. A protože je moje mozkovna nervózní celkem dost, budu to tu nějakou dobu bombardovat mými tvořivými výlevy.

Možná už brzy budeme mít klíče od vysněného bytu, provizorně nazvaného "ruina k rekonstrukci". To mi mozkovnu samozřejmě nedrásá a opravdu se na to těším, mejdany našich spoluobčanů pod plesnivými a po kouskách odpadávajícími okny mé nadšení jen podtrhuje. Ovšem ty obstrukce okolo hypotéky, to by jeden skoro zvracel, vážení. Nikdy bych nevěřila, že taková záležitost bude v dnešní době trvat dva měsíce a to i přes to, že jste dlouholetý a dobře vydělávající klient, jakého jen si banka může přát. Když už si myslíte, že máte všechno, co po vás úřednící chtěli a penízky jsou na spadnutí, na poslední chvíli si vzpomenou, že nutně potřebují papír, který jste, jako na potvoru, minulý měsíc vyhodili. No copak by vás napadlo, že ještě někdy budete potřebovat tři roky starý lejstro o výměře rodičovské, která už vám stejně dávno skončila? Logicky vás napadne, že se přece může banka podívat na váš výpis u nich v databázi tři roky zpětně, že jste dostávali stále stejnou částku od úřadu práce jako rodičovský příspěvek. Ale to ne, jen se snaž, holka! Ještě, že mám na onom úřadě příbuznou a papír jsem tak dostala do rukou velmi brzy. Hmm, tak to bychom měli. No, ale hypotéku nedostanete, když nebudete mít pojištěnou nemovitost (která ještě ani není vaše!). Fajn. Splněno. No a co pojištění? Životní pojištění? Skvělý, s manželovýma ledvinama sotva. Ale zadařilo se. Jo, ale korunky na rekonstrukci dostanete, až budete mít zápis na katastru. Normálně to trvá měsíc, ale když trochu zatlačíte, třeba podsunete nějaké to kuřivo, tak by to šlo zkrátit třeba na týden... Lidičky, ještě, že všechno tohle zařizoval náš finanční poradce. To by asi bylo na hození mašle.

Kusudama - větvička

Falešný patchwork - srdce, návod

23. dubna 2013 v 17:51 | Janinka
Minulý týden jsem slíbila návod na patchworkové srdíčko, nebudu tedy plácat žádnou omáčku okolo, jdeme rovnou na to Usmívající se.

Falešný patchwork - srdce

20. dubna 2013 v 18:17 | Janinka
Při posledním velikonočním patchworkovém šílenství (to už mi nedělejte, z tolika návštěv má pak jeden skoro infarkt Smějící se) se mi sešlo asi deset dotazů, jestli se v Mojí mozkovně dá dohledat, jak vypadá touto technikou vytvořené srdíčko, popřípadě i návod. Už dříve mi ve schránce přistálo pár podobných dotazů, ale pokaždé jsem odpověděla, že ne a snažila se spíš poradit, jak na to. Víte, já jsem přeci jen spíš na ty koule a vejce Smějící se, srdíčka nejsou šálkem mojí kávy. Ale nakonec jsem ustoupila, trh si žádá svoje, já jsem duše zaprodaná a tak vám představuji svoje první srdíčko. A návod? Taky bude, ale až se obrázky protřídí, ořežou, upraví. A protože jich je asi kvadrilion, tak to bude nejdřív příští týden Usmívající se.

Komu já ho dám, toho ráda mám...
A bude to moje maminka, protože právě ony budou mít příští měsíc svůj svátek Usmívající se.


Pro příznivce falešného pachworku přidávám na TUTO stránku všechny mé návody a inspirace na toto téma Usmívající se.

Quilling - inspirace a návod

18. listopadu 2012 v 13:47 | Janinka
V posledním chlubícím se tvořivém článku Smějící se jsem slíbila návod na quillingové tvoření, takže žádné kudrlinky okolo, jde se na věc.

Možná by ale nebylo na škodu nejprve si tuto techniku trochu přiblížit. Co tedy je quilling? Jedná se o tvoření, které je založeno na práci s papírovými proužky. Ty se většinou navíjí na jehlu k tomu určenou (lehce seříznutá počeštěná špejle nebo párátko bohatě postačí :)) a vzniklá kolečka se pak podle představ a fantazie následně tvarují a slepují do obrazců...

Papírové květiny - návod (paper flower - tutorial)

12. února 2012 v 14:07 | Janinka
Dětičky jsou zlaté a tak slíbený návod na krásné kytičky z papíru je tu o něco dříve. Ano, samolibě použiji slovíčko krásné, protože to řekl můj muž a ten má vždycky pravdu Smějící se.
A nejen tím mi udělal velikou radost, taky jsem se tetelila blahem, když mu došlo až po chvíli, že květy nejsou živé. A dost už té samochvály, nebo tu umřu smrady, jdeme na to.

Papírové květiny - Janinčino jaro :)

11. února 2012 v 14:26 | Janinka
Kdo chce mít kousek jara a sluníčka doma, stačí mu, když si koupí květináč s nějakou tou barevnou jarní kytičkou. To ale neplatí u nás doma, kromě jedné palmy, která se ještě drží, nám totiž všechny rostlinky zplesnivěly a odešly do kytičkového nebíčka.

Takže zbývá jediná varianta - když nepříjde jaro k Janince, musí si ho vyrobit Smějící se.

Vyrobeno z obyčejných barevných papírových ubrousků, návod bude možná příští týden :).

Původní verze bez dekorace...


Kusudama - návod (kusudama - tutorial)

5. června 2011 v 15:25 | Janinka
V komentáři pod posledním článkem o Kusudamě jsem slíbila, že jak jen budu moci, dodám také návod, jak si papírová kvítka vyrobit. Chvíli mi to sice trvalo, ale alespoň nemám pocit, že jsem to odflákla...

Co budete potřebovat:

Papír - Hodně papíru. Hóóódně moc papíru. Můžete použít jakýkoliv balící papír, obyčejný barevný papír, také je k dostání v každém lepším papírnictví papír melírovaný, kus za tři kačky (tady je ukázka, jak taková kytička pak vypadá). Pro začátečníky (a lenochy) je dobrý barevný papír z bločků ve tvaru čtverce, není drahý a nemusí se měřit ani stříhat. A nebo taky můžete použít noviny, fantazii se meze nekladou...
Lepidlo - nejlepší je lepící tyčinka
Nůžky, obyčejná tužka, pravítko
Kancelářské sponky - musí být plastové, hliníkové nechávají na papíru ošklivé černé škrábance

Inspirace - barevný papír

Kusudama podruhé

9. května 2011 v 11:03 | Janinka
To si vám takhle včera večer sednu k notebooku a nestačím zírat na hlavní stránku svého blogu. Respektive na návštěvnost mých stránek. Místo obvyklých cca 15 návštěv v klidovém stavu (to znamené, že jsem nehnula ani prstem, nekomentovala, nenavštěvovala, nepublikovala) je jich tam najednou 50. Co to sakra je?
Ze zvědavosti vlezu do výpisu návštěv a nechápu - proč dvě třetiny návštěvníků zajímá můj první článek o Kusudamě? Pro připomenutí zde - http://moje-mozkovna.blog.cz/1011/kusudama. Jen mimo mísu - prosím pěkně, mohl by mi někdo PODROBNĚ (blondýna) vysvětlit, jak vložit na blog odkaz, ale tak, aby měl název takový, jaký já chci a nebyl v něm celý název adresy? Předem děkuje tele přes odkazy.
Po chvílí pátrání mám jasno, za všechno může ten divnej pták Loskuták, co poradí vám co a jak. Stačí jedno vysílání a jaký je najednou zájem o papírové květinky. Takže tady máte další várku, tentokrát jarní variace Usmívající se.

Návod na výrobu kytiček ZDE .

Kusudama jarní
 
 

Reklama