Tvoření - korálkové

Náramky Matubo Rulla

14. února 2018 v 12:54 | Janinka
To vám bylo krásné ranní překvapení! Obloha vymetená, jako by jí přes noc pod dohledem Panbucha smýčili všichni andělé, sluníčko šajnilo jako ten nejzlatější metál a ptáci zpívali, jako by jim šlo o život. Iluze brzkého jara byla dokonalá, leč prchavá, neb když jsem vylezla ven, přimrzla mi šála k nosu. Jo ták, proto ti ptáčci tak řvou! A tak jo, trochu přehrávám, může být ještě hůř, ještě to není takové, že když si uplivnete, na zem dopadne led Smějící se.

A když už jsme u toho sluníčka, modré oblohy a falešného jara, hezky mi ti tři nahrávají představit vám náramkové tvoření posledních dnů. Použila jsem český rokajl a korálky Matubo Rulla, které jsem si opravdu zamilovala. I když je pravda, že to mezi námi při tvoření trochu jiskřilo a občas padly i nějaké ty nadávky. Ono když zjistíte těsně před koncem řady, že druhá dírka korálku není průchozí... Ale jinak spolu máme krásný vztah a máme se rádi Smějící se. A teď už k hotovým náramkům...

Jeden pro Matýska Usmívající se.
Moc si ho přál a sám si i vybral barvy, připomíná mi moře...

A zase ty korálky...

8. září 2017 v 15:50 | Janinka
Vždy, když mi bylo ouvej, nedokázali zmírnit můj smutek lidé (i když se o to opravdu snažili), ale korálky. Marně přemýšlím, proč zrovna ony, možná že jemná manipulace s tak drobnými předměty nutí člověka soustředit se jen na ně a na bolavé myšlenky tak není místo.

Naposledy mi tahle drobotina pomohla o letošních prázdninách, kdy po dlouhé a zlé nemoci zemřela má nejmilejší přítelkyně. Mé kroky tak opět vedly do světa korálků a tentokrát neplakala jen má peněženka.

Musím ale uznat, že se ty potvůrky snažily dělat svou práci poctivě, pozornost odváděly, jen co je pravda. Šmodrchaly a trhaly mi lanko, lámaly jehly, řadily se do špatného vzorku, dokonce se jedna z nich obětovala, když se těsně před dokončením rozpadla a já tak musela začít znovu od začátku. Jo, na tyhle terapeuty zkrátka nedám dopustit Usmívající se.

Když dva se rádi mají...

30. srpna 2017 v 15:42 | Janinka

...aneb po tůze dlouhé době korálky v akci. Doslova Usmívající se.

Náramky Šambala

26. dubna 2015 v 13:31 | Janinka
Aneb jak neobyčejná otázka vedla ke stejně neobyčejnému tvoření...

Není to tak dávno, co se mě můj skoropětileťák zeptal:
"Maminko, co je to energie Šambaly?"

No a protože jsem byla z otázky zmatená stejně, jako Goro před Tokiem, začala jsem pátrat v internetových vodách, neb moje mozkovna zásuvku s takovou odpovědí prostě neobsahovala. A když jsem potřebné vypátrala, začala jsem přemýšlet, jak skloubit zázračné místo, moudrost světa a energii tak, aby to pochopilo malé dítě. No a při tom hledání a přemýšlení jsem narazila na něco, co se mi, vzhledem k mé korálkové zálibě, moc líbilo. A protože korálkový kufřík zrovna nezel prázdnotou a obsahoval potřebné náležitosti, slovo dalo slovo a ruka byla v rukávu. Ehm, v náramku.

Místo plastových obr korálků jsem použila trochu umírněnější velikost a korálky z polodrahokamů - tygří oko alias krokydolit, achát a variscit.

Plody korálkové terapie

19. února 2015 v 21:22 | Janinka
Když jsem naposledy psala o mé staro-nové korálkové lásce, netušila jsem, jak moc silná je a jak moc mě chytne. Jak jinak si vysvětlit, že jsem za celou tu dobu nevytvořila nic jiného, než náušnice a to v množství větším, než velkém? Tohle asi dokáže jen beznadějně zamilovaný blázen. Nebo ten, koho přestaly bavit diamanty v uších Smějící se.

Tvoření šlo krásně od ruky, o to horší bylo výsledky zdokumentovat. Fíkus se zdál být ideálním modelem, ale jen do chvíle, kdy jsem na něj navěsila čtvrtinu náušnic a zjistila, že další se tam už prostě nevejdou...

Korálkové soutěžení

7. června 2012 v 17:28 | Janinka
Ačkoliv se mě tvořivá drží jako klíště, korálkům se poslední dobou vyhýbala. Přemlouvání sama sebe zafungovalo (nejspíš proto, že potřeba likvidace zásob tvořícího materiálu je akutní, neboť zabírají více místa, než by bylo záhodno) a tak světlo světa spatřily minisoupravy náramků a náušnic.

A kdo mi do komentáře napíše číslo, které bude nejblíže počtu korálků, které jsem na všechny čtyři sady potřebovala, budou náramky i s náušnicemi jeho Usmívající se. V případě, že se sejde vítězných tipů více, výhru získává ten, který se objevil v komentářích jako první.

Tak počítejte, hádejte a pište, čas máte do konce června!

Korálková hvězda

21. listopadu 2010 v 17:18 | Janinka
Při vánočním úklidu jsem objevila spoustu zajímavých věcí. Tou spoustou myslím několik tisíc nádherných korálků. A protože jsem člověk praktický a zrovna mě přepadla tvořivá, rozhodla jsem se z nich vyrobit pár ozdob na vánoční stromeček a alespoň částečně tak nahradit ty, které během uplynulých let odešly do svého nebíčka...
Přiznám se, nebyl to asi nejlepší nápad. Vzhledem k tomu, že jedna perlička má 1 mm, mi to trvalo... no dlouho. A nevím jak vy, ale já když něco dělám dlouho, tak se mi o tom pak i zdá... Skutečně obdivuji ty, které výroba takovýchto cinkrlátek živí, protože já bych nejspíš umřela hlady. Takže vám představuji svojí první korálkovou hvězdu alias vánoční vločku...


P.S: Taky vás při pohledu na ní napadá, proč sakra ta ženská nešla do krámu a raději ty ozdoby nekoupila?
 
 

Reklama